Tukijalle

Alla lista yrityksistä, jotka lahjoittavat kouluille Hei, kaikki toimii -materiaalipaketin. Jos haluat muutoksia yhteystietoihin, ota yhteyttä Elina Ovaskaiseen. Mukaan tukijaksi pääsee helposti, ota yhteyttä!

Katso lisätietoa: Tule tokien tukijaksi

Elina Ovaskainen
elina.ovaskainen@motiva.fi
Puh. 09 6122 5066

Materiaalipaketteja sponsoroivat yhtiöt ja yhteyshenkilöt vuonna 2017


Alajärven Sähkö Oy
Ahti Kalli tj
06 557 7470 Alajärvi ahti.kalli@alajarvensahko.fi
Elenia Oy
Soili Aaltonen
020 586 4354
Tamperesoili.aaltonen@elenia.fi
Etelä Suomen Energia Oy
Maryam Al Sadani
  Keravamaryam.al-sadani@keoy.fi
Fingrid OyMarjaana Kivioja030 395 5267Helsinkimarjaana.kivioja@fingrid.fi
Forssan Verkkopalvelut OyMinna Mandelin040 762 4250Forssaminna.mandelin@fvp.fi
Haminan EnergiaTiiti Saarelainen05 460 10600Haminatiiti.saarelainen@haminanenergia.fi
HKR-RakennuttajaPälvi Holopainen050 364 9053Helsinkipalvi.holopainen@hel.fi
Imatran Seudun Sähkö OyKarita Uitti050 531 9613Imatrakarita.uitti@issoy.fi
Jyväskylän EnergiaMiia Hyvärinen
Jyväskylämiia.hyvarinen@jenergia.fi
Kemijärven lämpö ja vesi OyAri Pöyliö040 596 1807Kemijärviari.poylio@kemijarvi.fi
Kemin Energia OyKatja Martimo040 539 8001 Kemikatja.martimo@keminenergia.fi
Keravan Energia OyMaryam Al Sadani050 571 7701Keravamaryam.al-sadani@keoy.fi
Koillis-Satakunnan Sähkö OyAarne Haikonen03 485 511Virrataarne.haikonen@ksat.fi
Kokemäen Sähkö OyPäivi Välimaa044 738 6134Kokemäkipaivi.valimaa@pkvoy.fi
Kokkolan Energia OyMaria Kakkuri044 780 9746Kokkolamaria.kakkuri@kokkolanenergia.fi
Korpelan Voima kuntayhtymäJenni Perälahti044 774 7220Kannusjenni.peralahti@korpelanvoima.fi
KSS Energia OyMaria Käki058 851 210Kouvolamaria.kaki@kssenergia.fi
Kuopion EnergiaJorma Takkinen040 709 7432Kuopiojorma.takkinen@kuopionenergia.fi
Kymenlaakson Sähkö OyAnnemari Backman040 922 9873Elimäkiannemari.backman@ksoy.fi
Köyliön-Säkylän Sähkö OyKatri Kolhonen/Pia Heikkilä02 83 86 274Säkyläkatri.kolhanen@kssoy.fi
Lahti Energia OyJuhani Palmunen029 000 8000Lahtijuhani.palmunen@lahtienergia.fi
Lammaisten EnergiaSini Mäkipere044 342 3442Harjavaltasini.makipere@leoy.fi
Lappeenrannan Energia OyKirsi Ojapelto040 175 9612Lappeenrantakirsi.ojapelto@lappeenrannanenergia.fi
Lempäälän Lämpö OyHanna Lempinen050 383 9342Lempäälähanna.lampinen@lempaalanlampo.fi
Leppäkosken Sähkö OyEssi Keskitalo03 450 31Ikaalinenessi.keskitalo@leppakoski.fi
Loiste EnergiayhtiöJohanna Sumala010 226 1469Kajaanijohanna.sumala@loiste.fi
Lännen Omavoima OySari Airola050 303 1782Laitilasari.airola@lov.fi
Mäntän Kaukolämpö ja Vesihuolto OyTimo Karstinen034 888 354Mänttätimo.karstinen@mantankaukolampojavesihuolto.fi
Naantalin Energia OyJarno Ala-Kokko050 557 5613Naantalijarno.ala-kokko@naantalinenergia.fi
Nivos OyPaula Korkeamäki040 664 6003Mäntsäläpaula.korkeamaki@nivos.fi
Nurmijärven Sähkö OyKatja Ruuskanen044 723 3358Nurmijärvikatja.ruuskanen@nurmijarvensahko.fi
Oulun Seudun SähköTarja Ollikainen040 723 8502Kempele
tarja.ollikainen@oulunseudunsahko.fi
Outokummun Energia OyToni Kukkonen044 456 3012Outokumputoni.kukkonen@outokummunenergia.fi
Oy Herrfors AbEsa Koskela044 785 1649Pietarsaariesa.koskela@jakobstad.fi
Paneliankosken Voima OyPäivi Välimaa044 738 6134Paneliapaivi.valimaa@pkvoy.fi
Parikkalan Valo OyMika Lirkki054 390 220Parikkalamika.lirkki@pavo.fi
Pori EnergiaRiikka Kaukosalmi044 701 2125Poririikka.kaukosalmi@porienergia.fi
Porvoon EnergiaNina Fransas019 661 411Porvoonina.fransas@porvoonenergia.fi
Raahen Energia OyKaisu Kaasalainen040 135 6797
Raahekaisu.kaasalainen@raahe.fi
Rovakaira OyToni Semenoja040 809 5544Rovaniemitoni.semenoja@energiapollari.fi
Sallila EnergiaPirjo Haapanen050 536 0189Alastaropirjo.haapanen@sallila.fi
Seinäjoen Energia OyNiina Palomäki020 760 1498Seinäjokiniina.palomaki@sen.fi
Tammisaaren EnergiaMikaela Holmström019 289 2400Tammisaarimikaela.holmstrom@ekenasenergi.fi
Tornion Energia OyJalo Kari0400 723 009Torniojalo.kari@tornionenergia.fi
Turku Energia OyMinna Niemelä022 628 428Turkuminna.niemela@turkuenergia.fi
Vaasan Sähkö OyTiina Lillbacka06 324 5276Vaasatiina.lillbacka@vaasansahko.fi
Valkeakosken Energia OyAnne Kamp035 6915 500Valkeakoskianne.kamp@vlk.fi
Vantaan Energia OyMinna Korhonen09 829 0459Vantaaminna.korhonen@vantaanenergia.fi
Varkauden Aluelämpö OyJyrki Väänänen020 734 7411Varkausjyrki.vaananen@varkaudenaluelampo.fi
Vetelin Energia OyJuha Kauppinen06 866 3600Vetelijuha.kauppinen@venergia.fi
Vimpelin Voima OyJanne Kangasaho06 561 7200
janne.kangasaho@vimpelinvoima.fi
Ålands ElandelslagDavid Karlsson01 883 9226Mariehamndavid.karlsson@el.ax
Äänekosken Energia OyHannele Pellinen020 632 3815Äänekoskihannele.pellinen@aane-energia.fi


Oliko artikkeli hyödyllinen?

Sivua päivitetty viimeksi 15.6.2017

Energiansäästöviikko