ESCO-yritykset Suomessa

Suomessa toimivia ESCO- ja energiatehokkuuspalveluja tarjoavia yrityksiä:

Are Oy

Harri Launo
puh. 040 300 6545
harri.launo@are.fi
www.are.fi

Assemblin Oy
Isto Hietanen
puh. 050 469 5495
isto.hietanen@assemblin.fi
www.assemblin.fi
https://fi.assemblin.com/palvelut/energiatehokkuus

Caverion Oyj (ent. YIT Kiinteistötekniikka)
Teppo Manninen
puh. 050 390 1645
teppo.manninen@caverion.fi
www.caverion.fi

Enegia Oy
Kalle Myllyaho
puh. 040 511 6588
kalle.myllyaho@enegia.fi
www.enegia.fi

Foster Wheeler Energia Oy
Matti Nikander
puh. 010 393 7594
matti.nikander@fwfin.fwc.com
www.fwc.com

LeaseGreen Group Oy
Tomi Mäkipelto
puh. 050 370 4092
tomi.makipelto@leasegreen.fi
www.leasegreen.fi

Suomen Lämpöpumpputekniikka Oy

Juhani Malkamäki
puh. 040 753 6037
juhani.malkamaki@slp-tekniikka.fi
www.lampoassa.fi

Schneider Electric Finland Oy
(ent. TAC Finland Oy)
Jan Mattsson
puh. +358 10 446 610 
jan.mattsson@schneider-electric.com
www.schneider-electric.fi


Oliko artikkeli hyödyllinen?

Elina Ojala
Asiantuntija
+358 (0) 9 6122 5013

Sivua päivitetty viimeksi 21.6.2017