Opettajalle

Alla lista yrityksistä, jotka lahjoittavat kouluille Hei, kaikki toimii -materiaalipaketin.

Muutoksia yhteystietoihin

Jos haluat muutoksia yhteystietoihin, ota yhteyttä Annika Niemeen.
projektiassistentti Annika Niemi
annika.niemi@motiva.fi
Puh. 09 6122 5025

Katso lisätietoa miten pääset sponsoriksi

Sponosorille ohjeet

Materiaalipaketteja sponsoroivat yhtiöt ja yhteyshenkilöt vuonna 2018



Alajärven Sähkö Oy
Ahti Kalli
06 557 7470
Alajärviahti.kalli@alajarvensahko.fi
Elenia Oy
Soili Aaltonen
040 753 8804
 Tampere soili.aaltonen@elenia.fi
Fingrid OyjMarjaana Kivioja030 395 5267Helsinkimarjaana.kivioja@fingrid.fi
Forssan Verkkopalvelut OyMinna Mandelin040 762 4250Forssaminna.mandelin@fvp.fi
Haminan EnergiaTiiti Saarelainen05 460 10600Haminatiiti.saarelainen@haminanenergia.fi
Helsingin kaupunki
Pälvi Holopainen050 364 9053Helsinkipalvi.holopainen@hel.fi
Iin Energia Oy
Kari Kuusela
0400 683 696
 Ii kari.kuusela@iinenergia.fi
Imatran Seudun Sähkö OyKarita Uitti050 531 9613Imatrakarita.uitti@issoy.fi
Jyväskylän EnergiaMiia Hyvärinen
Jyväskylämiia.hyvarinen@jenergia.fi
Kemijärven lämpö ja vesi OyAri Pöyliö040 596 1807Kemijärviari.poylio@kemijarvi.fi
Kemin Energia ja Vesi OyKatja Martimo040 539 8001Kemikatja.martimo@kenve.fi
Keravan Energia OyOuti Heistman040 672 1004Keravaouti.heistman@keoy.fi
Koillis-Satakunnan Sähkö OyAarne Haikonen03 485 511Virrataarne.haikonen@ksat.fi
Kokemäen Sähkö OyPäivi Välimaa044 738 6134Kokemäkipaivi.valimaa@pkvoy.fi
Kokkolan Energia OyMaria Kakkuri044 780 9746Kokkolamaria.kakkuri@kokkolanenergia.fi
Korpelan Voima kuntayhtymäJenni Perälahti044 774 7220Kannusjenni.peralahti@korpelanvoima.fi
Kotkan Energia OyEija Ruotsalainen044 709 9270Kotkaeija.ruotsalainen@kotkanenergia.fi
KSS Energia OyMaria Käki058 851 210Kouvolamaria.kaki@kssenergia.fi
Kuopion EnergiaJorma Takkinen040 709 7432Kuopiojorma.takkinen@kuopionenergia.fi
Kymenlaakson Sähkö OyMarjo Lahtinen
040 922 9873Elimäkimarjo.lahtinen@ksoy.fi
Köyliön-Säkylän Sähkö OyHeli Ylitalo
02 83 86 274Säkyläheli.ylitalo@kssoy.fi
Lahti Energia OyJuhani Palmunen029 000 8000Lahtijuhani.palmunen@lahtienergia.fi
Lammaisten EnergiaSini Mäkipere044 342 3442Harjavaltasini.makipere@leoy.fi
Lappeenrannan Energia OyKirsi Ojapelto040 175 9612Lappeenrantakirsi.ojapelto@lappeenrannanenergia.fi
Lempäälän Lämpö OyHanna Lempinen050 383 9342Lempäälähanna.lampinen@lempaalanlampo.fi
Leppäkosken Sähkö OyNiina Kulmala
03 450 31Ikaalinenniina.kulmala@leppakoski.fi
Loiste Energia OyJohanna Sula010 226 1469Kajaanijohanna.sula@loiste.fi
Lännen Omavoima OySari Airola050 303 1782Laitilasari.airola@lov.fi
Mäntän Kaukolämpö ja Vesihuolto OyTimo Karstinen034 888 354Mänttätimo.karstinen@mantankaukolampojavesihuolto.fi
Naantalin Energia OyJarno Ala-Kokko050 557 5613Naantalijarno.ala-kokko@naantalinenergia.fi
Nivos OyPaula Korkeamäki040 664 6003Mäntsäläpaula.korkeamaki@nivos.fi
Nurmijärven Sähkö OyKatja Ruuskanen044 723 3358Nurmijärvikatja.ruuskanen@nurmijarvensahko.fi
Oulun Seudun SähköTarja Ollikainen040 723 8502Kempeletarja.ollikainen@oulunseudunsahko.fi
Outokummun Energia OyToni Kukkonen044 456 3012Outokumputoni.kukkonen@outokummunenergia.fi
Oy Herrfors AbSiv Granqvist
044 785 1649Pietarsaarisiv.granqvist@katterno.fi
Paneliankosken Voima OyPäivi Välimaa044 738 6134Paneliapaivi.valimaa@pkvoy.fi
Parikkalan Valo OyMika Lirkki054 390 220Parikkalamika.lirkki@pavo.fi
Pori EnergiaRiikka Kaukosalmi044 701 2125Poririikka.kaukosalmi@porienergia.fi
Porvoon EnergiaNina Fransas019 661 411Porvoonina.fransas@porvoonenergia.fi
Raahen Energia OyKaisu Kaasalainen040 135 6797
Raahekaisu.kaasalainen@raahe.fi
Rauman Energia Oy
Susanna Tuominen
040 774 3200
 Rauma susanna.tuominen@raumanenergia.fi
Seinäjoen Energia OyNiina Palomäki020 760 1498Seinäjokiniina.palomaki@sen.fi
Tammisaaren EnergiaMikaela Holmström019 289 2400Tammisaarimikaela.holmstrom@ekenasenergi.fi
Tornion Energia OyJalo Kari0400 723 009Torniojalo.kari@tornionenergia.fi
Turku Energia OyMinna Niemelä050 5573 428Turkuminna.niemela@turkuenergia.fi
Vaasan Sähkö OyTiina Lillbacka06 324 5276Vaasatiina.lillbacka@vaasansahko.fi
Valkeakosken Energia OyAnne Kamp035 6915 500Valkeakoskianne.kamp@vlk.fi
Vantaan Energia OyMinna Korhonen09 829 0459Vantaaminna.korhonen@vantaanenergia.fi
Varkauden Aluelämpö OyJyrki Väänänen020 734 7411Varkausjyrki.vaananen@varkaudenaluelampo.fi
Vetelin Energia OyJuha Kauppinen06 866 3600Vetelijuha.kauppinen@venergia.fi
Ålands ElandelslagDavid Karlsson01 883 9226Mariehamndavid.karlsson@el.ax
Äänekosken Energia OyPäivi Isosaari
040 531 2312
Äänekoskipaivi.isosaari@aane-energia.fi


Oliko artikkeli hyödyllinen?

Sivua päivitetty viimeksi 1.6.2018

Energiansäästöviikko
Tämä sivusto käyttää evästeitä sivuston käyttöä koskevien tietojen keräämiseksi. Kun käytät tätä sivustoa, hyväksyt evästeiden käytön.