ESCO-yritykset Suomessa

Suomessa toimivia ESCO- ja energiatehokkuuspalveluja tarjoavia yrityksiä:

Are Oy

Harri Launo
puh. 040 300 6545
harri.launo@are.fi
www.are.fi

Assemblin Oy
Isto Hietanen
puh. 050 469 5495
isto.hietanen@assemblin.fi
www.assemblin.fi

Calefa Oy
Petri Vuori
puh. 040 553 4427
petri.vuori@calefa.fi
www.calefa.fi

Caverion Oyj (ent. YIT Kiinteistötekniikka)
Teppo Manninen
puh. 050 390 1645
teppo.manninen@caverion.fi
www.caverion.fi

EcoReal Oy
Janne Rytkönen
puh. 040 532 2261
janne.rytkonen@ecoreal.fi
www.ecoreal.fi 

Finess Energy Oy
Juha-Pekka Paavola
puh. 040 1597767
juha-pekka.paavola@finess.fi
www.finess.fi

LeaseGreen Group Oy
Tomi Mäkipelto
puh. 050 370 4092
tomi.makipelto@leasegreen.fi
www.leasegreen.fi

Oulun Energia Oy
Mikko Rasi
puh. 050 560 8478
mikko.rasi@oulunenergia.fi
www.oulunenergia.fi

Philips Lighting Finland Oy
Piia Hänninen
puh. 09 615 800 (vaihde)
piia.hanninen@philips.com
www.philips.fi/lighting

Suomen Lämpöpumpputekniikka Oy
Juhani Malkamäki
puh. 040 753 6037
juhani.malkamaki@slp-tekniikka.fi
www.lampoassa.fi

Schneider Electric Finland Oy
(ent. TAC Finland Oy)
Jan Mattsson
puh. 010 446 610
jan.mattsson@schneider-electric.com
www.schneider-electric.fi


Oliko artikkeli hyödyllinen?

Sivua päivitetty viimeksi 12.10.2017